1013954. SAMLING KERAMIK, 22 delar, bland annat "Blå Eld", Blå blomster" samt "Hyacint" Gefle, "Mon Amie", Rörstrand.
Tillbringare, "Tuna", Upsala Ekeby
Krus, "Tuna", Upsala Ekeby
Tekanna, "Blå Eld", Rörstrand
Skålfat, Gefle
6 assietter, "Blå blomster", Gefle
3 tekoppar, "Hyacint", Arthur Percy, Gefle
Gräddkanna, "Mon Amie",Rörstrand
8 mattallrikar, Rörstrand.
Bruksslitage, nagg, skador förekommer.