av Lars Lerin Heidruns Förlag. 1 uppl. 2004. 112 sidor.
"Lerins personliga dokumentation av en avsidestillvaro i slutet av 1970-talet, då ännu en generation av svensk landsbygd tog klivet in i glömska och tystnad. Rikt illustrerad med Lerins akvareller.".
Bruksspår. namnteckning.
Bruksspår. namnteckning.