CELLO, Golden Strad Ungern, med stråke, 1900-tal.

101036. CELLO, Golden Strad Ungern, med stråke, 1900-tal.

Etikettmärkt Golden Strad Imported by Boosey & Hawkes London Made in Hungary. Längd ca 122 cm.
Stråke, längd ca 71,5 cm.
Fodral medföljer.

Slitage, skador, sprickor, stall samt en sträng saknas. Stråke med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stråke, längd ca 71,5 cm.
Fodral medföljer.

Antal besök: 3 070