101036. CELLO, Golden Strad Ungern, med stråke, 1900-tal.
Etikettmärkt Golden Strad Imported by Boosey & Hawkes London Made in Hungary. Längd ca 122 cm.
Stråke, längd ca 71,5 cm.
Fodral medföljer.
Slitage, skador, sprickor, stall samt en sträng saknas. Stråke med skador.