TAKLAMPA, art deco, 1930-tal. Total höjd 56 cm.

100916. TAKLAMPA, art deco, 1930-tal. Total höjd 56 cm.

Tre ljusarmar i kromad metall. Stomme klädd med svärtat trä. Rosa tonade glasskärmar. Diameter 49 cm.

Bruksslitage, en kupa med spricka på insidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 301