VAS, porslin, troligen Tyskland, 1900-tals första hälft.

100643. VAS, porslin, troligen Tyskland, 1900-tals första hälft.

Bukigform på fot. Dekor med blommor och maskaroner. Förgyllda uppsvängda hänklar.
Höjd 34 cm.

Hänklar med lagningar. Spricka vid övergång fot/kärl. Smärre nagg. Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 34 cm.

Antal besök: 856