Mahogny. Tvådelat. Underdel med skåpsdörrar. Överdel med skåpsdörrar i vitrin med bakomliggande hyllinredning. Längd 94. Bredd 45. Höjd 234 cm. Nyckel finns.
Slitage, fanérskador.
Slitage, fanérskador.