BORDSLAMPA, mässing, Skultuna, "NO 40", 1900-tal.

100164. BORDSLAMPA, mässing, Skultuna, "NO 40", 1900-tal.

Kvadratisk fot på kulor. Skaft av svartmålat trä. Total höjd med lampställning 63 cm. Stämplad.

Bruksslitage, omarbetad fotogenlampa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 056