100138. PARTI PORSLIN, 27 delar, bl.a Rörstrand, Gefle, Bo Fajans mm, 1900-talets andra hälft.
Ugnspanna "Irene", Rörstrand, 1966-1977
Tallrikar "Smide", Gefle, 1966 - 1974
Skål, Riviera keramik Skottorp, 50-talet.
Bruksslitage, litet nagg på undersidan av ett av faten till kopparna.