KAFFEKANNOR, 2 st, koppar samt mässing, 1900-tal.

98984. KAFFEKANNOR, 2 st, koppar samt mässing, 1900-tal.

Kaffekannor efter äldre förlaga. Kanna i mässing rymmer 1/2 K.
Höjd 21-23 cm.

Smärre bucklor. Undersidig nummergravyr. Svarvat handtag sitter löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 21-23 cm.

Antal besök: 730