98925. FIGURINER, 3 st, keramik och trä, bla Hilmer Johansson, VÄGGPLATTA, gips, 1900-tal.
Väggplatta stämplad "Ernesto". Hund med otydlig stämpel. Trägubben märkt "Döderhult, Oskarshamn, 1952, HJ" (Hilmer Johansson).
Slitage, smärre nagg på väggplattan.