VAs, porslin, jugend, Algot Eriksson, Rörstrand, 1900-talets början.

98783. VAs, porslin, jugend, Algot Eriksson, Rörstrand, 1900-talets början.

Dekor av blommor. Märkt Rörstrand AE samt inristat RR 20520 (modellör Ruben Rising). Höjd ca 42 cm.

Glasyrdefekter och nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrdefekter och nagg.

Antal besök: 3 748