MATSERVIS, ca 60 delar, porslin, Rörstrand,.

98588. MATSERVIS, ca 60 delar, porslin, Rörstrand,.

12 djupa dia 25,5 cm.
16 assietter dia 22 cm.
12 fat/assietter dia ca 18 cm.
11 fat/assietter dia 15,5 cm.
Kanna, höjd 20 cm.
Såsskål.
Såssnipa.
2+2 uppläggningsskålar, längd 24,5 - 27,5 cm.
1 +1 terrin med lock samt ett terrinfat, längd 33 - 36 cm.
3 uppläggningsfat, längd 33 - 44 cm.

Slitage, enstaka nagg, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 djupa dia 25,5 cm.
16 assietter dia 22 cm.
11 fat/assietter dia 15,5 cm.
Kanna, höjd 20 cm.
Såsskål.
Såssnipa.

Antal besök: 669