PARTI SILVER, bla skedar från Allmänna konst- och industriutställningen 1897.

98049. PARTI SILVER, bla skedar från Allmänna konst- och industriutställningen 1897.

Bestående av askfat, 4 st minnesskedar, saltkar med skedar, gräddkanna, käpp med silverkrycka. Gräddkannans höjd ca 16,5 cm. Vikt exkl käpp och askfat ca 180 g.

Slitage, bucklor och gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, bucklor och gravyr.

Antal besök: 1 309