VATTENBEHÅLLARE, glaserad keramik, Tyskland, jugend, tidigt 1900-tal.

97985. VATTENBEHÅLLARE, glaserad keramik, Tyskland, jugend, tidigt 1900-tal.

"Berkefeld Filter". Höjd ca 53 cm.

Krackeleringar, smärre sprickor, nagg undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 966