MAT OCH KAFFESERVISDELAR, 70 delar, porslin, Schlaggenwald, Czechoslovakia.

96897. MAT OCH KAFFESERVISDELAR, 70 delar, porslin, Schlaggenwald, Czechoslovakia.

Cremefärgat gods med dekor i relief. Polykrom blomsterdekor, förgyllda detaljer. Servisdelar bestående av 2 uppläggsskålar, 6 uppläggsfat, kanna, 12 kaffekoppar med fat, 10 assietter, kaffekanna, sockerskål med lock samt gräddkanna.

Komplettering 130926- 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar samt såsskål på fat.

Någon del med nagg. Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 474