96295. MATSALSSKÅP, Blomstermåla Möbelfabrik, rokokostil, 1900-tal.
Valnöt. Profilerad front med skuren. Övre skåpet inrett med hyllplan och lådor. Nedre skåpet inrett med hyllplan. Längd 105, bredd 45, höjd 188 cm.
Bruksslitage.
Nyckel/nycklar finns.