BYRÅSPEGEL, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

95304. BYRÅSPEGEL, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

Mahogny. Nederdel med två lådor. Rikt skuret krön med rosor och fåglar. Längd 64, höjd 76 cm.

Bruksslitage, en lådknopp trasig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 616