LUFTGEVÄR, Feinwerkbau, modell 603, sent 1900/2000-tal.

952252. LUFTGEVÄR, Feinwerkbau, modell 603, sent 1900/2000-tal.

Serienummer 304709. Medföljande fodral/väska med tillbehör såsom sikten, fästen, stock-ände, manual, varnings-manual samt tyskt certifikat.

Tekniska detaljer enligt manual:

Dimensions:
Caliber 4,5 mm/.177.
Barrel length, approx 425 mm.
Sight line, approx 780 - 815 mm.
Total length, approx 1100 mm.
Total height, approx 250 mm.

Weights:
Rifle, approx 4,9 kg.
Trigger weight, approx 30 - 90 gram.
Trigger slack weight, approx 60 - 150 gram.
Trigger shoe adjustment, approx 27 mm.

Slitage, inmatning för skott saknas del/trasig, kan dock laddas i vilket fall, fungerande vid katalogisering, ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dimensions:
Caliber 4,5 mm/.177.
Barrel length, approx 425 mm.
Total length, approx 1100 mm.
Total height, approx 250 mm.

Weights:
Rifle, approx 4,9 kg.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 7 036