Ljusstakar signerade hg7 n3 höjd 17 cm, 2 fat Strömbergshyttan signerade Strömberg H 95 diameter 10,5 cm, Karaff möjligen Alsterfors glasbruk, Glas signerad Orrefors M 37. 1723.
Bruksslitage, största skålen med nagg.