94842. BORDSSPEGEL samt SKRIN, 1800-tal.
Bordsspegel, mahogny. två lådor i sargen, ställbar spegel. Längd 44, bredd 22, höjd 34 cm.
Skrin, inläggningar i mässing, inredd med fack.
Slitage och skador, skrinet saknar en mässingslist, inläggningarna delvis skadade. Längd 42 cm.