BORDSSPEGEL samt SKRIN, 1800-tal.

94842. BORDSSPEGEL samt SKRIN, 1800-tal.

Bordsspegel, mahogny. två lådor i sargen, ställbar spegel. Längd 44, bredd 22, höjd 34 cm.

Skrin, inläggningar i mässing, inredd med fack.

Slitage och skador, skrinet saknar en mässingslist, inläggningarna delvis skadade. Längd 42 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 842