94790. MATSERVIS, 31 delar, flintgods, Fågel Blå Gustavsberg, 1930-tal.
6 flata tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
3 assietter, diameter 21,5 cm.
5 assietter, diameter 19 cm.
2 skålar, längd 27,5 cm.
1 skål, längd 21 cm.
2 uppläggningsfat. längd 23 cm.
Omfattande nagg, missfärgningar och krackelyrer.