KOMMOD FÖR FARTYG, jugend, 1900-talets början.

94782. KOMMOD FÖR FARTYG, jugend, 1900-talets början.

Mahogny. Övre del med hyllplan samt dörr med slipat spegelglas.
Handfat i porslin, tappkran i mässing/koppar, plåtskodd insida i nedre del.
Gångjärn märkt NJ Wibergs patent, Göteborg
Längd 77,5, bredd 53, höjd ca 211 cm.

Slitage, fläckar, sprickor, avslag.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 302