94752. MATSALSGRUPP, 15 delar, barockstil, 1900-talets första kvartal.
Ek.
Bord. Kvadratiska skiva med underliggande extraskivor. Kopplat underrede med spiralsvaravade ben. Längd 139 + 59 + 59, bredd 109, höjd 77 cm.
Stolar, 12 st.
Karmstolar, 2 st.
Slitage, klädseln med fläckar, en stol med trasig ryggtavla, ena karmstolens län löst, smärre skador.