BORDSUR. Frankrike, senempire, 1800-talets förra hälft.

94090. BORDSUR. Frankrike, senempire, 1800-talets förra hälft.

Förgylld brons. Rak form med urhus i form av en svan uppburen av delfiner flankerade av ymnighetshorn med frukter. Höjd 57 cm.

Mindre slitage. Pendel finns.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre slitage. Pendel finns.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 990