93625. AXEL LARSSON. CAFÉ/RESTAURANGMÖBLEMANG, Svenska möbelfabrikerna, Bodafors.
60 st stolar höjd 78 cm, 8 st bord 75x120 cm (ihopfällbara), 8 st bord 75x75 cm.
Proveniens Källviksbrunns pensionat, Loftahammar. Inköpta 1946. (Källviksbrunn är Povel Ramels Sorglösa brunn).
Visas på begäran.
Slitage, smärre skador, några med fanerskador, lagningar.