SPELBORD, backgammon, 1800-tal.

932207. SPELBORD, backgammon, 1800-tal.

Spelbord med avtagbar bordsskiva, underliggande spelplan för backgammon i filt.
Medföljer backgammonpjäser.
En utdragbar ljusbricka.
Längd 95, bredd 46, höjd ca. 77 cm.

Ytslitage, repor och fläckar. Ytsmuts.
Saknar en ljusbricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Medföljer backgammonpjäser.
En utdragbar ljusbricka.

Saknar en ljusbricka.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 5 390