932207. SPELBORD, backgammon, 1800-tal.
Spelbord med avtagbar bordsskiva, underliggande spelplan för backgammon i filt.
Medföljer backgammonpjäser.
En utdragbar ljusbricka.
Längd 95, bredd 46, höjd ca. 77 cm.
Ytslitage, repor och fläckar. Ytsmuts.
Saknar en ljusbricka.
Medföljer backgammonpjäser.
En utdragbar ljusbricka.
Saknar en ljusbricka.