SKÅLFAT och TALLRIKAR, 2 st, Kina, 1900-tal.

92975. SKÅLFAT och TALLRIKAR, 2 st, Kina, 1900-tal.

Porslin. Polykrom dekor av växter och fåglar samt dekor i underglasyrblått av drake. Diameter 17-20 cm.

Fåtal små nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fåtal små nagg.

Antal besök: 755