STOLAR 4 st, nyrokoko, varav två stämplade J R Almgren Stockholm, omkring 1900.

92401. STOLAR 4 st, nyrokoko, varav två stämplade J R Almgren Stockholm, omkring 1900.

Detaljrikt skuren dekor. Klädd sits samt rygg.
Två stolar stämplade "Snickare J R Almgren ../.. Stockholm".

Slitage. Masstungna. Enstaka mindre avslag på dekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 123