92228. SERVIS, ca 55 delar, porslin, "Bandblå", Gustavsberg.
Bestående av; 13 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 djupa tallrikar, 11 assietter, terrin med fat, såsskål, 2 uppläggningsskålar, 3+2 uppläggningsfat.
Slitage, nagg, missfärgningar, färgbortfall.