SKOMAKARLAMPA samt TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft.

92089. SKOMAKARLAMPA samt TAKFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft.

Takfotogenlampa, höjd ca 69 cm.
Skomakarlampa, märkt Reform DRP 192914, dia 25 cm.

Slitage.
Takfotogenlampa saknas brännarrör.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 2 293