KARAFFER 2 st, glas, båda troligen Kaj Franck Iittala/Nuutajärvi.

91656. KARAFFER 2 st, glas, båda troligen Kaj Franck Iittala/Nuutajärvi.

Karaff blå glasmassa samt drinkpinne, Kaj Franck "Kartio" Iittala/Nuutajärvi, osignerad. Höjd ca 22 cm.
Karaff klar glasmassa samt drinkpinne, troligen Kaj Franck Iittala/nuutajärvi Finland. Höjd ca 23 cm.

Karaff "Kartio" med nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 759