SKÅL, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

90150. SKÅL, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors.

Klarglas. Rutslipat mönster. Signerad Orrefors GC J834-13.
Höjd 13 cm.
Diameter 20 cm.

Gunnar Cyrén formgav Sofiero 1961.

Litet kantnagg. Undersig årtalsgravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 13 cm.
Diameter 20 cm.

Antal besök: 13 592