FICKURSSTÄLL, 2 st, bland annat brons, 1800-tal.

90025. FICKURSSTÄLL, 2 st, bland annat brons, 1800-tal.

Fickursställ på träsockel, brons, med dekor av bland annat orm och drake. Infälld engelsk nyckeldragare märkt Edw Box Chichester, 1700/1800-tal. Höjd inklusive sockel ca 22 cm.
Fickurställ, mässing och glas, samt fickur J.Holmer Arbrå.

Slitage, skador, delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 737