MATTOR, 2 st, orientaliska, semiantika, ca 130 x 85 cm resp. 150 x 84 cm.

89479. MATTOR, 2 st, orientaliska, semiantika, ca 130 x 85 cm resp. 150 x 84 cm.

Varav en bönematta med dekor av tempel.
Enligt uppgift inköpt i Iran, 1950-tal.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 091