PARTI ANTIKA JORDFYND, 14 delar i lera, sten, ben, samt järn, bland annat spelpjäser, amulett och hårnål, Medelhavet.

89382. PARTI ANTIKA JORDFYND, 14 delar i lera, sten, ben, samt järn, bland annat spelpjäser, amulett och hårnål, Medelhavet.

Amulett i järn.
Amulettens höjd, 5 cm.
Enligt uppgift inköpt på 1950-talet.

Skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Amulett i järn.
Amulettens höjd, 5 cm.

Skador.

Antal besök: 1 543