KRUS med hänklar, antikt jordfynd, Medelhavet.

89332. KRUS med hänklar, antikt jordfynd, Medelhavet.

Romersk kejsartid.
Dekor av bland annat palmblad.
Höjd ca 13,5 cm.
Enligt uppgift inköpt på 1950-talet.

Skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Romersk kejsartid.
Höjd ca 13,5 cm.

Skador, lagningar.

Antal besök: 2 119