89328. PARTI PORSLIN, bla Rosenthal, Gustavsberg, Rörstrand, Hausmalerai mm.
Parti bestående av blandade delar i olika stil och utförande så som tallrikar, assietter, kaffekoppar med fat, kannor, udda delar mm.
Någon del med nagg, sprickor, krackelyrer eller missfärgningar.