SCHÄSLONG, 18/1900-tal.

SCHÄSLONG, 18/1900-tal.
890853. SCHÄSLONG, 18/1900-tal.

Längd ca 160 cm

Proveniens: Drottning Victoria, regent i Sverige 1907-1930, brukats vid tågresor , därefter inköpt av Rosenfors bruksvilla.

Ålders samt bruksslitage. Textil med hårdare slitage. fjädrar med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 160 cm

Antal besök: 892