BOK, Anders Botin, Beskrifning om Swenska Hemman och Jorda Gods. Langelska Tryckeriet Stockholm 1798.

88756. BOK, Anders Botin, Beskrifning om Swenska Hemman och Jorda Gods. Langelska Tryckeriet Stockholm 1798.

Första delen om Hemman i allmänhet.
Andra delen om Krono-Hemman i allmänhet.

Slitage, skador, fläckar. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 709