CARL MALMSTEN. Matgrupp, 9 delar, "Calmare nyckel", 1900-talets andra hälft.

88280. CARL MALMSTEN. Matgrupp, 9 delar, "Calmare nyckel", 1900-talets andra hälft.

Bord längd 150 cm, bredd 100 cm, 3 iläggsskivor á 55 cm. Stolar med grönrandig klädsel, varav två med armstöd.

Repor på bordsskiva. Bruksslitage. Delvis solblekt stolsklädsel.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 2 091