BORDSLAMPOR, 2 st, keramik, Ekeby samt Örjan Kermik. 1900-tal.

87827. BORDSLAMPOR, 2 st, keramik, Ekeby samt Örjan Kermik. 1900-tal.

Vas Ekeby omgjord till lampa. Vasens höjd 18,5 cm.
Lampa, Örjan Keramik, höjd inklusive lampsockel, 24 cm.

Bruksslitage, Ekeby med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, Ekeby med nagg.

Antal besök: 1 508