PARTI ALLMOGE (7).

87789. PARTI ALLMOGE (7).

2 st stenmortlar, trätallrik, mm 17-1800-tal, mortlarnas höjd 10,5 respektive 12,5 cm, tallrikens diameter 29 cm.

Slitage, skador, locket löst på grå asken.

Gör en kostnadsfri värdering!
87789. PARTI ALLMOGE (7).

Antal besök: 1 247