PRAKTKANNA, majolika, Rörstrand, omkring 1880.

87616. PRAKTKANNA, majolika, Rörstrand, omkring 1880.

Höjd 51 cm. Dekor med vapensköld.

Bruksslitage, smärre glasyr släpp. Krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 983