GOLVUR, 1800 och 1900-tal.

87494. GOLVUR, 1800 och 1900-tal.

Urtavlan märkt Andreas Ruuth Norrköping.
Fodral i furu 1900-tal. Höjd 187 cm. Pendel medföljer.

Bruksslitage, en visare saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 739