SVÄRD, Japan, enligt uppgift 1600-1700-tal.

87271. SVÄRD, Japan, enligt uppgift 1600-1700-tal.

Tsuba är signerad. Klinga 44,5 cm. Tsuba diameter 6,5 x 7 cm.

Slitage, skador. balja saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 259