LJUSSTAKAR, ett par, tenn, sengustavianska, Petter Höijer, Örebro, verksam 1796-1819.

87251. LJUSSTAKAR, ett par, tenn, sengustavianska, Petter Höijer, Örebro, verksam 1796-1819.

Signerade i gjutformen. Höjd ca 31 cm.

Slitage, bucklor, märken, bristningar, senare ljusmanschetter, senare insatser för tre ljus vardera medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 797