DOLK, enligt uppgift stötdolk "Katar", Indien, 1800/1900-tal.

87064. DOLK, enligt uppgift stötdolk "Katar", Indien, 1800/1900-tal.

Lätt böjd klinga. Handtag i svärtat trä.
Klingans längd 24 cm.
Totallängd 36 cm.

Slitage. Repor. Ärgningar. Rost. Trähandtag med torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klingans längd 24 cm.
Totallängd 36 cm.

Antal besök: 1 048