Ek. Svärtad sockel. Skjutdörrar med bakomliggande hyllor. Två lådor i sargen. Skivorna med Perstorps laminat. Längd 82,5, bredd 41, höjd 80 cm. Respektive 72, bredd 28, höjd 76,5 cm.
Proveniens: Frisörsalong Thorssell Motala.
Skylt från frisörsalong och diverse tillbehör i skåp medföljer.
Bruksslitage, smärre ställvisa skador.