MATSALSGRUPP, 9 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors/Åfors, 1900-talets andra hälft.

86712. MATSALSGRUPP, 9 delar, "Herrgården", Carl Malmsten, Bodafors/Åfors, 1900-talets andra hälft.

Bord samt 6 stolar. Stolar med spjälrygg. Fast stoppad sits. Brännmärkta Bodafors, design Carl Malmsten, Made in Sweden och Åfors design Carl Malmsten.
Bordets bredd 98 cm, längd 139 cm
2 illäggsskivor 2x55 cm
En stol omärkt, övriga märkta Åfors, designCarl Malmsten.

Repor och märken. Klädsel med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 illäggsskivor 2x55 cm

Antal besök: 9 752