86454. JEAN-LOUIS GRÉGOIRE. troligen efter, "Amours vainqueurs" patinerad metall, på pedestal.
Höjd inkl stensockel 67 cm, total höjd 153 cm
Märkt Coupier et Drouart Fabricants Editeurs, Paris samt J Grégoire.
Enligt uppgift inköpt i Frankrike efter krigsslutet under 1940-talet.
Slitage, smärre skador på pedestal, nagg på sockel, en pil i hand på amorin något böjd.