JEAN-LOUIS GRÉGOIRE. troligen efter, "Amours vainqueurs" patinerad metall, på pedestal.

86454. JEAN-LOUIS GRÉGOIRE. troligen efter, "Amours vainqueurs" patinerad metall, på pedestal.

Höjd inkl stensockel 67 cm, total höjd 153 cm
Märkt Coupier et Drouart Fabricants Editeurs, Paris samt J Grégoire.

Enligt uppgift inköpt i Frankrike efter krigsslutet under 1940-talet.

Slitage, smärre skador på pedestal, nagg på sockel, en pil i hand på amorin något böjd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 123